Gülüş Tasarımı Hakkında

Gülüş tasarımı ideal gülüşün sağlanması işlemidir. Bireyin estetik beklentileri sağlık ve doğallık şartları sağlanmak suretiyle karşılanmaya çalışılır.  Bireyin yüz hatlarına uyum sağlayan şekillere, boyutlara ve düzlemlere bağlı olarak, 3 boyutlu bir tablo oluşturulur. Hasta onayının ardından yapılacak işleme başlanır. 3 boyutlu çalışma sayesinde kişi operasyondan sonra gülüşünün nasıl değişeceğini bilerek tedaviye başlandığından acaba mı sorularıyla uğraşmak zorunda kalmaz.

Gülüş tasarımı kişiye özel yapılan bir tedavidir. Dijital gülüş tasarımının ise en büyük avantajı hastaların estetik diş tedavisine başlamadan önce gülüşlerinin nasıl değişeceğini görebilmesidir.

eskişehir diş hekimi-gülüş tasarımı-hollywood smile-aydınmakina

Hollywood Smile

Hollywood smile olarak ta bilinen gülüş tasarımında dişlerin yüz şeklinize ve dudak yapınıza uyumlu olması gerekir. Gülüş tasarımı yapılırken dudak yapısı, dişlerin uzunluğu, dişeti özellikleri, dudak ve dişlerin uyumu göz önünde bulundurularak tablo hazırlanır. Dişler eksiksiz, lekesiz ve beyaz olmalıdır. Diş eti ve diş yüzeyi temiz görünmelidir. Dişlerde çapraşıklık olmamalıdır.

Dijital gülüş tasarımının en büyük avantajı hastaların estetik diş tedavisine başlamadan önce gülüşlerinin nasıl değişeceğini görebilmesidir. Gelişmiş bilgisayar yazılımı kullanılan bu yöntemde, kişi herhangi diş tedavisine başlanmadan önce yeni gülümsemesinin sanal ortamda görebilir dolayısıyla sürpriz bir sonuç yaşanmaz. Bu, hastanın tedaviye olan güvenini artırır. Dijital Gülüş Tasarımı, dişlerinizin rengi ve şekli sizi rahatsız ediyorsa  tedavilerini son görünümden hoşlanmayacağı korkusuyla geciktiren hastalar için çok iyi bir seçimdir.

Gülüş Tasarımında Kullanılan Tedaviler:  Diş beyazlatma,  Porselen Lamina Kaplama, Zirkonyum ve Porselen Kronlar, Diş Eti Estetiği, Ortodontik Tedaviler, Diş implantı

hollywood smile eskisehir dis hekimi dis doktoru sinem aydınmakina dis poliklinigi

Sorularınız için hemen arayın

0 (222) 221 95 97

Randevu İçin Hemen Arayın!

Soru & Cevaplar

Gülüş tasarımında hangi işlemler yapılır?

Gülüş tasarımı ile dişlerde renklenme sorunları, diş kırıkları, diş eti problemleri, dişlerdeki çarpıklıklar, dişler arasındaki düzensiz boşluklar giderilebilir. Eksik dişler tamamlanır. Güzel parlayan dişler ve gülüş elde edilir.

Gülüş tasarımı ne kadar sürer?

Hekimin tecrübesi ve kişinin isteklerine bağlı olarak gülüş tasarım süresi değişmektedir.

Dijital gülüş tasarımının avantajları nelerdir?

Dijital gülüş tasarımının en büyük avantajı hastaların estetik diş tedavisine başlamadan önce gülüşlerinin nasıl değişeceğini, sonuçları görebilmesidir.

Cevabı bulamadınız mı?

Gülüş tasarımı hakkında merak ettikleriniz ile ilgili dilerseniz telefon ile iletişime geçebilir, ya da aşağıdaki form üzerinden sorunuzu bize ulaştırabilirsiniz.

Soruyu Gönder!